Kuukan hiihdot ja 37. Mirjan kierros

LÄHTÖLISTA

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  N8        40464850     3  Petra Rautiainen        Äänekosken Huima
11.02.00  N8        40468222     4  Anni Kalilainen         Pieksämäen Veikot
11.02.30  N8        60169470     5  Lumi-Kukka Saaranen     Ski Jyväskylä

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.04.00  M8        40408185     8  Lukas Karjaluoto        Ski Jyväskylä
11.04.30  M8        40395242     9  Elias Tiisanoja         Keuruun Kisailijat
11.05.00  M8        60177170    10  Kasper Ekonoja          Ski Jyväskylä
11.05.30  M8        40470770    11  Sampo Heinonen          Pieksämäen Veikot
11.06.00  M8        60178927    12  Nuutti Hietala          Ski Jyväskylä
11.06.30  M8        60177371    13  Miska Savolainen        KonnUrh
11.07.00  M8        40408181    14  Herkko Heikkinen        Ski Jyväskylä
11.07.30  M8        40461869    15  Oskari Paananen         Pihtiputaan Tuisku

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.09.00  N10       60168680    18  Taru Kautto             Äänekosken Huima
11.09.30  N10       40360553    19  Martta Stenman          Uuraisten Urheilijat

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.11.00  M10       40412343    22  Milo Äyrämö             Kuoreveden Kärki
11.11.30  M10       40411804    23  Aleksi Jalasaho         Äänekosken Huima
11.12.00  M10       60169312    24  Miska Hokajärvi         Viitasaaren Viesti
11.12.30  M10       40460104    25  Erkka-Voitto Heinonen   Keuruun Kisailijat
11.13.00  M10       40366536    26  Vilho Hietala           Ski Jyväskylä
11.13.30  M10       40282468    27  Jesse Ravolainen        Kangasniemen Kalske
11.14.00  M10       40464099    28  Emil Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves
11.14.30  M10       40418796    29  Jussi Kalilainen        Pieksämäen Veikot
11.15.00  M10       40397457    30  Aleksi Siekkinen        Pihtiputaan Tuisku

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.16.30  N12       40337266    33  Kaisa Koivisto          Kaipolan Vire
11.17.00  N12       40284605    34  Hetaliina Karkiainen    Keuruun Kisailijat
11.17.30  N12       40248266    35  Karoliina Hirvelä       Jämsänkosken Ilves
11.18.00  N12       40139972    36  Lottaliina Holm         Viitasaaren Viesti
11.18.30  N12       40266846    37  Iiris Kuorinki          Äänekosken Huima
11.19.00  N12       40198954    38  Meeri Kauppi            Kyrön Voima
11.19.30  N12       40304515    39  Helmi Jauhiainen        Kivijärven Kivekkäät
11.20.00  N12       40282464    40  Jenna Ravolainen        Kangasniemen Kalske
11.20.30  N12       40336871    41  Minttu Salonen          Kaipolan Vire
11.21.00  N12       40293710    42  Ella Paananen           Pihtiputaan Tuisku

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.22.30  M12       60124817    45  Veeti Kasperi SavolainenSki Jyväskylä
11.23.00  M12       40419170    46  Patrik Rautiainen       Äänekosken Huima
11.23.30  M12       40356615    47  Kalle Tossavainen       Ski Jyväskylä
11.24.00  M12       40226463    48  Kasper Kuorinki         Äänekosken Huima
11.24.30  M12       40280668    49  Elias Kytölä            Alajärven Ankkurit
11.25.00  M12       40274967    50  Santeri Kallio          Kokkolan Veikot
11.25.30  M12       40383587    51  Eetu Vesanen            Ski Jyväskylä
11.26.00  M12       40200259    52  Antto-Ville Heinonen    Keuruun Kisailijat
11.26.30  M12       40379216    53  Elias Ruokostenpohja    Jämsänkosken Ilves
11.27.00  M12       40353917    54  Valtteri Kinnunen       Ski Jyväskylä
11.27.30  M12       40221218    55  Konsta Peltola          Keuruun Kisailijat
11.28.00  M12       40465181    56  Aapo Kuronen            Jämsänkosken Ilves
11.28.30  M12       40281359    57  Lauri Huhtanen          Ski Jyväskylä
11.29.00  M12       40352079    58  Henri Hiironen          Pihtiputaan Tuisku
11.29.30  M12       40348778    59  Eewert Salmi            Uuraisten Urheilijat
11.30.00  M12       40209755    60  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.31.30  N14       33592116    63  Viivi Kinnunen          Ski Jyväskylä
11.32.00  N14       40097778    64  Sanni Korhonen          RautUrh
11.32.30  N14       40222077    65  Siiri Yijälä            Ski Jyväskylä
11.33.00  N14       33664439    66  Helmi Karkiainen        Keuruun Kisailijat
11.33.30  N14       40148491    67  Pauliina Pirinen        Ski Jyväskylä
11.34.00  N14       40088747    68  Inka Lakanen            Perhon Kiri
11.34.30  N14       40126804    69  Siiri Tossavainen       Ski Jyväskylä
11.35.00  N14       40212465    70  Lotta Salonen           Kaipolan Vire
11.35.30  N14       40393278    71  Julia Kytölä            Alajärven Ankkurit
11.36.00  N14       40277083    72  Anniina Ström           Ski Jyväskylä

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.37.30  M14       40286750    75  Hannes Nurminen         Jämsänkosken Ilves
11.38.00  M14       40453680    76  Johannes Anttila        Ski Jyväskylä
11.38.30  M14       40464941    77  Anssi Mustonen          Koiviston Kipinä
11.39.00  M14       40369083    78  Joonas Tapanila         Ski Jyväskylä
11.39.30  M14       40070688    79  Otto Hirvilampi         Ähtärin Urheilijat
11.40.00  M14       40155377    80  Juuso Pulkkanen         Ski Jyväskylä
11.40.30  M14       40467470    81  Miska Männynsalo        Pieksämäen Veikot
11.41.00  M14       60159338    82  Veeti Tikka             KonnUrh
11.41.30  M14       40344088    83  Sakari Sulkula          Muuramen Urheilijat
11.42.00  M14       40158050    84  Tuomas Peltola          Keuruun Kisailijat
11.42.30  M14       40218308    85  Vilho Stenman           Uuraisten Urheilijat
11.43.00  M14       40143100    86  Niilo Kauppi            Kyrön Voima

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.44.30  M16       33252430    89  Markus Saaranen         Ski Jyväskylä
11.45.00  M16       40262027    90  Pyry Heinonen           Ski Jyväskylä
11.45.30  M16       40230996    91  Eemil Salonen           Kuoreveden Kärki
11.46.00  M16       33607153    92  Santtu Salo             Ski Jyväskylä
11.46.30  M16       40148490    93  Frans Böhm              Ski Jyväskylä
11.47.00  M16       40230257    94  Matias Sippo            Kangasniemen Kalske
11.47.30  M16       40276188    95  Lauri Ström             Ski Jyväskylä
11.48.00  M16       40332082    96  Roope Lindroos          Skiteam 105
11.48.30  M16       40078113    97  Luukas Siitonen         Ski Jyväskylä
11.49.00  M16       40224558    98  Aarni Ronkainen         Jämsänkosken Ilves
11.49.30  M16       33859419    99  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
11.50.00  M16       32944956   100  Kalle Kauppi            Kyrön Voima

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.51.30  N16       40255945   103  Sanni Räisänen          Ski Jyväskylä
11.52.00  N16       40085952   104  Peppi Salonen           Kaipolan Vire
11.52.30  N16       40065674   105  Varpu-Sofia Heinonen    Keuruun Kisailijat
11.53.00  N16       33652140   106  Aino Pääkkönen          Ski Jyväskylä
11.53.30  N16       40271760   107  Hanna Koivisto          Kaipolan Vire
11.54.00  N16       33791179   108  Siiri Rasimus           Ski Jyväskylä
11.54.30  N16       40157456   109  Veera Anttila           Perhon Kiri
11.55.00  N16       40138518   110  Iiris Helander          Keuruun Kisailijat
11.55.30  N16       34425651   111  Noora Pura              Joutsan Pommi
11.56.00  N16       40461721   112  Anna Heikkilä           Ski Jyväskylä
11.56.30  N16       34396528   113  Eveliina Lindsberg      RautUrh

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.58.00  N18       40094302   116  Marika Aho              Ski Jyväskylä
11.58.30  N18       40252842   117  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
11.59.00  N18       32304004   118  Peppiina Holm           Viitasaaren Viesti
11.59.30  N18       30560442   119  Tuuli Liukkonen         Joutsan Pommi
12.00.00  N18       31811064   120  Iida-Sofia Korhonen     RautUrh
12.00.30  N18       31983730   121  Aliina Vuorela          YlistKilp-Velj

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.02.00  N20       32070655   124  Loviisa Kalliokoski     Perhon Kiri
12.02.30  N20       30984730   125  Satu Kauppinen          Kuoreveden Kärki
12.03.00  N20       31876397   126  Ronja Linna             Ski Jyväskylä
12.03.30  N20       32260229   127  Emma Hirvonen           Kangasniemen Kalske

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.05.00  N45       40156016   130  Johanna Holm            Viitasaaren Viesti
12.05.30  N45       27601356   131  Katri Munukka           Ski Jyväskylä
12.06.00  N45       34511264   132  Tarja Viertorinne       KiurUrh
12.06.30  N45       27457393   133  Eila Jussila            Ski Jyväskylä
12.07.00  N45       30939989   134  Ulla Yrjölä             Muuramen Urheilijat

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.08.30  N35       27577794   137  Terhi Tuorilainen       KiurUrh
12.09.00  N35       27439340   138  Anne Hyytiäinen         SaarPull

NYL Naiset 10 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.10.30  NYL       40067047   141  Greta Kurkinen          Oulun Hiihtoseura
12.11.00  NYL       24870397   142  Piritta Määttä          Kuusamon Erä-Veikot
12.11.30  NYL       30881396   143  Sanna Pusa              Ski Jyväskylä
12.12.00  NYL       25916454   144  Sini Alusniemi          IkaalUrh
12.12.30  NYL       27596856   145  Suvi Karjaluoto         Ski Jyväskylä

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.14.00  M65       27444254   148  Asko Happonen           Kuopion Hiihtäjät
12.14.30  M65       27440643   149  Hannu Hytönen           KonnUrh
12.15.00  M65       27530922   150  Paavo Pajunen           Mikkelin Hiihtäjät
12.15.30  M65       40067152   151  Juhani Välimäki         Karstulan Kiva
12.16.00  M65       30134548   152  Sakari Nyyssönen        Pielaveden Sampo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.17.30  M55       27499584   155  Jouko Laitinen          Pieksämäen Veikot
12.18.00  M55       27464218   156  Jouko Kaukanen          Virtain Urheilijat
12.18.30  M55       40470135   157  Arto Kytölä             Alajärven Ankkurit
12.19.00  M55       27516616   158  Tapio Nieminen          Virtain Urheilijat
12.19.30  M55       27531248   159  Leo Poikolainen         Koiviston Kipinä

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.21.00  M18       29984385   162  Tomi Kyrönlahti         Jämsänkosken Ilves
12.21.30  M18       33266455   163  Olli Laitinen           RautUrh
12.22.00  M18       30817975   164  Arttu Kaario            Jämsänkosken Ilves
12.22.30  M18       31034867   165  Eetu Lakanen            Perhon Kiri
12.23.00  M18       40126801   166  Sakari Hynynen          Ski Jyväskylä
12.23.30  M18       29632611   167  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
12.24.00  M18       31846631   168  Patrik  Siekkinen       Jämsänkosken Ilves
12.24.30  M18       32445675   169  Eemil Helander          Keuruun Kisailijat
12.25.00  M18       40268122   170  Juho Hämäläinen         Ski Jyväskylä
12.25.30  M18       31013859   171  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.27.00  M45       27435072   174  Esa Hynynen             Ski Jyväskylä
12.27.30  M45       27468683   175  Kimmo Kaario            Jämsänkosken Ilves
12.28.00  M45       27519066   176  Arto Nissinen           Keuruun Kisailijat
12.28.30  M45       27474046   177  Jarkko Kauppinen        Ski Jyväskylä
12.29.00  M45       27561328   178  Keijo Sivill            Uuraisten Urheilijat
12.29.30  M45       26613921   179  Markku Mäkelä           Virtain Urheilijat
12.30.00  M45       27436123   180  Jari Holm               Viitasaaren Viesti
12.30.30  M45       27445240   181  Pertti Huotari          Pihtiputaan Tuisku
12.31.00  M45       27421468   182  Heikki Alakärppä        Ski Jyväskylä
12.31.30  M45       27456226   183  Jukka Järvinen          Pihtiputaan Tuisku

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.33.00  M20       40386100   186  Pyry Ahonen             Puijon Hiihtoseura
12.33.30  M20       34100248   187  Markus Malmberg         Jämsänkosken Ilves

MYL Miehet 15 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.35.00  MYL       28903972   190  Joel Sariola            Oulun Hiihtoseura
12.35.30  MYL       32741065   191  Raul Korolainen         Iisalmen Visa
12.36.00  MYL       27474745   192  Henri Kaukanen          Kuoreveden Kärki
12.36.30  MYL       28504520   193  Anton Sulkula           Muuramen Urheilijat
12.37.00  MYL       40466835   194  Santeri Virta           Parkanon Urheilijat
12.37.30  MYL       27537284   195  Eerik Puranen           SaarPull

M35 Miehet 35 vuotta 15 km V
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.39.00  M35       31801760   198  Jouko Vaali             Virtain Urheilijat
12.39.30  M35       27467794   199  Heikki Karjaluoto       Ski Jyväskylä
12.40.00  M35       40072645   200  Miikka Raivio           Virtain Urheilijat
12.40.30  M35       22159049   201  Jari Kuhno              SaarPull
12.41.00  M35       27438749   202  Toni Happonen           Kuopion Hiihtäjät
12.41.30  M35       40154521   203  Tommi Espo              Uuraisten Urheilijat